logo

logo

niedziela, 14 lipca 2013

Musisz o tym pamiętać !Nie sztuką jest pójść na plażę i się mocno opalić , musimy pamiętać także o skutkach ubocznych . Każdy dłuższy i bardziej intensywny kontakt ze słońcem przyspiesza starzenie się skóry i zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów skóry. Wiadomo , że są różne preparaty ochronne które zmniejszają ryzyko , ale one nie pomogą nam w pełni . Przy wysokich temperaturach musisz przestrzegać kilku ważnych zasad : 

 •  unikaj słońca między godziną 11-16 - ryzyko oparzeń skóry jest wówczas największe
 •  chroń oczy i skórę głowy stosując okulary przeciwsłoneczne (z filtrami UV), kapelusz, chustkę lub czapkę
 • unikaj stosowania perfum i wód toaletowych tuż przed wyjściem na słońce – mogą działać uczulająco i wywoływać przebarwienia
 • nie stosuj kremów ochronnych z zeszłego sezonu (oczywiście tych otwartych), nawet, gdy ich termin ważności jest jeszcze aktualny. Filtry przeciwsłoneczne pod wpływem czynników zewnętrznych bardzo szybko się utleniają, tracąc swoje właściwości ochronne
 • krem ochronny nakładaj na całe ciało, ale szczególnie na wszystkie odsłonięte miejsca (także powieki, usta i uszy)
 •  aplikację preparatu powtarzaj wielokrotnie w ciągu dnia – pierwsza na 20 minut przed wyjściem na słońce, kolejne, co 2-3 godziny (szczególnie po każdej kąpieli)
 • opalanie rozpocznij od najwyższych faktorów, by po kilku dniach ich wartość nieco obniżyć (kieruj się zawsze fototypem skóry)
 • obserwuj wszystkie znamiona skórne u siebie i swojego dziecka. Wszelkie nieprawidłowości wymagają kontroli lekarskiej


Pamiętaj o wymienionych wyżej rzeczach by zapobiec oparzeniom :

Miałyście problemy ze skóra po opalaniu się, bądź macie jakieś 
blizny lub przebarwienia na skórze ?Subscribe to Our Blog Updates!
Share this article!

13 komentarzy:

 1. Świetny, uświadamiający post :) Ja używam wysokich filtrów i staram się nie przesadzać, raz w życiu byłam tak spalona jak na powyższym zdjęciu, ale bolałooo :) Teraz wolę po troszkę każdego dnia się opalać niż od razu na maxa by potem cierpieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia są przerażające. Mam nadzieję, że uświadamiają tych, którzy lekceważą zasady zdrowego i bezpiecznego opalania.
  Pozdrawiam
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. żele chłodzące po opalaniu:) ale najlepszym sposobem jest zdrowu rozsądek i umiarkowane przebywanie na słońcu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. post myslę że bardzo na czasie - ja staram się przestrzegać tych rad - już dawno nie zdarzyło się abym się spaliła, bądź miała jakiekolwiek problemy skórne związane z opalaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja opalam się bardzo opornie, dlatego na szczęście nigdy nie z tym nie przesadziłam :) Nie wiedziałam, że krem z filtrem należy stosować również na powieki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. No dobre porady, ale nie zgodzę się, że między 11 a 16 należy aż tak bardzo unikać słońca- w tych godzinach jest ciepło, w tych godzinach się idzie na plażę. Najbardziej bym uważała między 12 a 14, ale nie odbierałabym sobie całego dnia "bo słońce" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mówię żeby siedzieć w domu i nie wychodzić ;P . Można w tych godzinach normalnie funkcjonować , nie wszędzie przecież jest słońce ; )

   Usuń
 7. Stosuję zawsze do tych zasad, poza tym nie cierpię się opalać i zazwyczaj już po 15 minutach mam dość, więc nie ma mowy o poparzeniach ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja mam taką cerę, że praktycznie nie widać na niej opaelnizny ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. dawno nie miałam poparzenia i cieszę się z tego. to nie tylko źle wygląda ale jest niekorzystne dla zdrowia przede wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 10. Nooo przydatne info, ja ostatnio sobie nochal spaliłam :D i to w sumie przypadkowo, ale na wyjazd już obowiązkowo kupuję filtry:)

  OdpowiedzUsuń
 11. zdjęcia przerażają. ja troszkę błędów popełniam, ale staram się nad tym zapanować:)

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo dobry post ! sama popełniłam jeden błąd będąc we Włoszech - nie nałożyłam kremu z filtrem i o 13 godzinie chodziłam z koleżankami po plaży, nos miałam cały czerwony i w wypryskach :( także post bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na blogu oraz pozostawienie komentarza ;) . Proszę żeby nie pisać " Obserwujemy ? " , zawsze docieram do każdego bloga ;) .

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML